Kjo supë krem me lulelakër dhe vaj tartufi është e paparë

285 gr lule lulelakër
1 patate e vogël
Vaj nga tartufi i bardhë për shije
1 1/4 gota me supë pule
1/4 filxhan djathë parmixhano
1 thelpi hudhër
Kripë dhe piper për shije
Bukë të thekur në kuba për shije
Qepë

1.Në një tenxhere shtoni lulelakrën, patatet, qepën, thelpin e hudhrës të grira, supën e pulës, kripën dhe piperin.
2.Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 30 minuta.
3.Shtoni perimet e ziera në një blender bashkë me djathin parmixhano dhe përziejeni deri sat ë bëhet krem.
4.Shërbejeni me vajin e bardhë të tartufit për shije dhe kubat e bukës së thekur me djathë parmixhano.

Lini një koment