Sugjerime / Snapfood

Tre kavanoza me majonesë brenda 3 minutave! Ja gruaja...

Një grua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka shënuar një rekord të ri në “Guiness”. Ajo ka ngrënë më shumë se tri kavanoza me majonezë në më pak se tre minuta!!! https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/am585wy_460sv.mp4 Michelle, gruaja e gjatë vetëm 1.63...

“Produkte 100% të sigurta për të të marrë jetën”!...

Gazetari i njohur Denis Dyrnjaja ka denoncuar rishtazi një rast tjetër të një shalqiri që dukshëm nuk është i shëndetshëm për t’u ngrënë. Sipas tij, këto produkte prodhohen nga “vrasësit” e arave dhe serave dhe janë 100% të sigurta...

Muaji i Ramazanit. Si duhet të ushqehemi gjatë syfyrit...

Sot nis muaji i Ramazanit dhe besimtarët e Islamit agjërojnë nga lindja deri në perëndimin e diellit. Gjatë argjërimit nuk konsumohet asnjë lloj ushqimi ose pijeje dhe mendja duhet të jetë e pastër. Vaktet që konsumohen gjatë periudhës së...

Rikthehet tradita e kultivimit të orizit në Zadrimë të...

Në Zadrimë të Lezhës është rikthyer kultivimi i orizit, një traditë që tashmë i përkiste të shkuarës. Altin Prenga, sipërmarrës i njësisë së agroturizmit ‘Mrizi i Zanave’ ka vendosur të risjellë këtë kulturë duke krijuar një orizore në zonën...

S’ka pse shkoni deri në Paris për të provuar...

Macaroons, ëmbëlsirat e dashura dhe të rafinuara të traditës pariziene kanë pushtuar botën dhe kanë mbërritur pothuajse në gjithë pastiçeritë shqiptare. Të bukura, pastel, nepsndjellëse, por në shije janë shumë larg asaj origjinale të recetës franceze. Megjithatë, nuk është...