Sugjerojmë:

Gjella e ҫobanit me mish qingji

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
500 gr mish qingji
1 lugë gjelle gjalpë
2 qepë
2 domate
2 kërpudha
1 spec jeshil
Kripë
Piper i zi i sapobluar

Në një tenxhere, shkrini gjalpin dhe hidhni mishin e qingjit të prerë në kubikë.

Shtojini qepën e prerë në feta të holla  dhe gatuajini në zjarr të ulët derisa mishi të marrë ngjyrë kafe.

Shtoni më pas specin jeshil të prerë në copa të vogla, kërpudhat e prera dhe domatet e prera në kubikë.

Rregullojini me kripë dhe piper dhe shërbejeni me bukë të thekur.

Komento