Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: vanilje

Panna cotta me vanilje dhe luleshtrydhe

Shtoni fletët e xhelatinës në një tas me ujë të ftohtë dhe lërini për 5 minuta. Qumështin dhe panën hidhini në një tenxhere me sheqerin dhe farat e vaniljes (për të hequr farat nga bishtaja, përdorni pjesën e pasme...

Puding me vanilje për një mëngjes ndryshe

1.Vendosni fletët e xhelatinës në një tas të mbushur me ujë të ftohtë për 20 minuta. Ndërkohë prisni shkopin e vaniljes për së gjati dhe nxirrini farat. 2.Hidhni qumështin dhe panën në një tenxhere, shtoni shkopin e vaniljes dhe...

Akullore vegane me vanilje, një super shije që duhet...

Hidhni pjesën më të madhe të qumështit të kokosit në një tenxhere, duke rezervuar pak në një tas të vogël për më vonë. Shtoni sheqerin, kripën dhe shafranin e Indisë (për ngjyrën) në tigan. Pritini pakon e vaniljes në...