Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: sheqer

6 zëvendësuesit më të mirë dhe më të shëndetshëm...

Shumë prej nesh janë në një marrëdhëie serioze me sheqerin dhe ashtu si pjesa më e madhe e romancave, edhe kjo ka problemet e veta. Nga rritja e glukozës në gjak tek rritja e rezistencës ndaj insulinës, sheqeri mund...

Sheqer kaf apo i bardhë? Ja cilat janë dallimet...

Sheqeri kaf është një produkt ekstrakt i kallam sheqerit, nga ngjyra e artë dhe shija më pak e ëmbël se sheqeri i bardhë i rafinuar. Shumë njerëz e zgjedhin për përdorim të përditshëm pasi konsiderohet më natyrale dhe me...

Kujdes! Këto ushqime që hani përditë janë më të...

Persona të ndryshëm kanë koncepte të ndryshme në lidhje me të ushqyerit shëndetshëm dhe teksa ushqime të ndryshme kanë efekte të ndryshme në çdo organizëm, për disa në veçanti të gjithë bien dakord se janë të pashëndetshëm. Në këtë...

Vëmendje! Këto janë arsyet kryesore pse nuk duhet ta...

Nuk është sekret që sheqeri mund të shkaktojë probleme me organizmin nëse kënaqeni shumë me gjërat e ëmbla. Efektet e dëmshme që sheqeri mund të ketë në shëndetin tuaj fizik janë studiuar mirë, prandaj ne po flasim për rastet...

Domate+ sheqer= scrub i fuqishëm natyral për lëkurën tuaj!

Me siguri të gjithë po pyesni veten, se çfarë mund të bëni me një kokërr domateje dhe me një lugë gjelle sheqer? Përgjigjia është e thjeshtë: Një scrub fantastik për fytyrën! Domatja dhe sheqeri kur veprojnë në lëkurën tuaj...

Biskota me tulin që mbetet nga shtrydhja e frutave

Me fuqi pastruese, detoksifikuese dhe të pasura me shumë vlera, lëngjet e shtrydhura të frutave janë ideale sidomos gjatë verës, për të qenë në formë pa hequr dorë nga shija. Por si thoni ta përdorni edhe për të përgatitur...

Nga birra në vend të shampos, tek sheqeri për...

Në fakt, njerëzit bëjnë gjëra nga më të çuditshmet për hirë të shëndetit dhe mirëqenies. Më poshtë do të lexoni për 6 truke që ndoshta nuk i kishit dëgjuar ndonjëherë, por që funksionojnë vërtet. Birrë në vend të shamos...

‘7 gjëra që më ndodhën kur vendosa të mos...

Kush më njeh, e di që e dashuroj sheqerin: jam e varur në pikën ku nuk lë asnjë vakt pa përtypur diçka të ëmbël. Por duke qenë se jam editore bukurie dhe kaloj një pjesë të mirë të kohës...

Si të largoni papastërtitë e lëkurës me sheqer

Pluhurat e ditës, vapa dhe ndotja e ambientit bëjnë që fytyra të jetë një ndër pjesët më të ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm. Këto papastërti dhe baktere mund të përkthehen pastaj në akne, plagë apo në një lëkurë të...