Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: pula

Gripi i shpendëve në Shqipëri: Nga kujdesi në gatimin...

Shqipëria së fundmi është përfshirë nga një valë e gripit të shpendëve H5N8 ku pas evidentimit të rasteve të para gjatë ditës së dielë, të hënën janë regjistruar me mijëra shpendë të ngordhur në pularitë e qytetit të Durrësit...

7 ushqimet që kanë më shumë kripë nga sa...

A e dinit se sasia e rekomanduar e kripës është rreth 2300 mg në ditë? Sipas statistikave, amerikanët janë populli që konsumon më shumë kripë në botë. Kjo edhe për shkak të konsumit të madh të ushqimit të përpunuar...

Sallatë pule me salcë kosi

E lehtë, e asimilueshme dhe e shëndetshme, por në të njëjtën kohë super e shijshme…kjo sallatë duhet provuar sa më shpejt! Përbërësit për 4 persona: 300 gram gjoks pule 2 karota 300 gram sallatë mikse (marule, spinaq, etj) 5...

Sallatat pranverore. 3 recetat e humorit të mirë

Pranvera vjen plot energji dhe duhet përballuar në mënyrën e duhur: me ushqime të lehta, krudo, plot nutrientë, për të shfaqur më të mirën e vetes… Fatmirësisht kjo stinë na dhuron edhe plot perime e fruta të ëmbla qe...

Pulë me luleshtrydhe, një nga recetat më të shijshme...

Një nga recetat më të shijshme të pranverës: delikate, e veçantë dhe një mënyrë shumë e mirë për të kontrastuar thatësinë e pulës me kremozietin e luleshtrydheve. 4 copa gjoks pule 1 limon 1 thelpi hudhër 1 qepë e...