Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: kunguj

Kunguj të pjekur me vezë dhe djathë për shije...

1.Ngrohni furrën në 200 gradë. 2.Shtrojeni një fletë të madhe për pjekje me llak për gatim. 3.Ndani kungullin në copa të vogla dhe hidheni në një enë. 4.Më pas miksojeni kungullin e copëtuar me vezë, thërrime buke, djathë të...

Tavë në furrë me kunguj, domate dhe kaçkavall

1.Ndizeni furrën në 180 gradë. 2.Në një tigan nxehni vajin e ullirit dhe gatuani fetat e qepës dhe hudhrën derisa të zbuten. 3.Kalojini qepët në fundin e një tave të vogël për pjekje. 4.Pritini domatet në feta rreth 7-8...

Tavë kungujsh për një darkë të lehtë dhe me...

Në një tigan ngrohim vajin dhe kaurdisim qepën të grirë hollë, shtojmë kungujt të prerë në shiritë të trashë 1 cm gjerësi dhe 2-3 cm gjatësi. Kaurdisim mirë kungujt me qepën. Shtojmë domatet të prera në kubikë ( pa...

Si të gatuani në shtëpi recetën e zoodle Alfredo

Në një tigan të madh mbi nxehtësinë e mesme, gatuani proshutën rreth 8 minuta. Kullojeni në një pjatë me peshqir letre. Hidhni në tigan 2 lugë gjelle proshutë, pastaj shtoni qepën dhe gatuajini deri sa të zbutën, rreth 2...