Arkiva e etiketave: kumbulla

Tavë me bathë dhe kumbulla

Vendosim tiganin të nxehet , shtojmë vaj ulliri , qepët, bathët, hudhrat, piperin , kripë pastaj hedhim miellin dhe e kaurdisim derisa të bëhet me ngjyrë të artë, në fund shtojmë domatet dhe kumbullat , i trazojmë për pak...

Ëmbëlsirë me kumbulla të kuqe dhe manaferra me rozmarinë

Hidhni sheqernat në një tenxhere me 250 ml ujë të ftohtë. Ngroheni lehtësisht dhe përzieni derisa të treten sheqernat, më pas lërini të vlojnë dhe ziejini për 10 minuta që të avullojë pak. Shtoni lëkurën dhe lëngun e limonit,...

Sallatë frutash të freskëta me arra, një recetë për...

E shëndetshme dhe shumë e shijshme, sallata me fruta ose macedonia siç quhet ndryshe, është ideale për të bindur fëmijët të hanë fruta dhe mund të shërbehet si një ëmbëlsirë e shijshme pas një vakti. Gjithashtu është një mënyrë...

Tortë me kumbulla e kanellë për një vakt plot...

Perfekte për të mbajtur trupin dhe shëndetin në formë, kumbullat janë një frut shumë i volitshëm, perfekte për përgatitjen e ëmbëlsirave të shijshme si kjo tortë për mëngjes që do t’ju mësojmë sot. Kumbullat përmbajnë antioksidantë të rëndësishëm si...

Nga frutat më të mira të sezonit: Kumbullat janë...

Kumbullat janë ndër frutat më të shijshme që ekzistojnë dhe gjithashtu kanë disa veti mrekullibërëse për shëndetin tonë. Këto fruta përveçse kënaqin shijen e gjithkujt janë të pasura me vitamina, minerale dhe antioksidantë. shije Antioksidantët kanë rol thelbësor në...