Arkiva e etiketave: dieta

Ushqimet më të mira detox për t’u pastruar dhe...

Çfarë duhet të bëni për të normalizuar organizmin pas një nate ku e keni tejkaluar me ushqim, ëmbëlsira dhe alkool? Më poshtë keni listën e ushqimeve që do t’ju ndihmojnë të normalizoni dhe pastroni organizmin, në një dietë Detox....

Gjërat që nuk duhet të bëni nëse keni lëkurë...

Jeni lodhur duke pasur një lëkurë që shkëlqen nga yndyra kudo që shkoni? Jo vetëm produktet që  përdorni për kujdesin ndaj lëkurës ndihmojnë në reduktimin e yndyrës së tepërt. Edhe ushqimet që hani kanë shumë ndikim. Duke pasur më...

Dieta dhe celuliti. Cilat janë ushqimet më të mira...

Sot flasim për ushqime anti-celulit dhe dieta korrekte për ta parandaluar atë, për ta eliminuar dhe për të zgjidhur të gjitha problemet me mbajtjen e lëngjeve. Celuliti është një armik me të cilin shumë gra e kanë të vështirë...

Dieta e famshme me vezë. Ja çfarë duhet të...

Dieta e vezëve është me të vërtetë e dobishme nëse ndiqni të gjitha rregullat e nevojshme. Vezët përmbajnë proteina të cilat janë shumë të rëndësishme për lëkurën, thonjtë dhe flokët. Ekzistojnë 2 lloje të dietave me vezë, shumë të...

Dieta e Tirodides. Si funksionon?

Çfarë nënkuptohet me dietën e Tiroides dhe në çfarë konsiston ajo ekzaktësisht? Në këtë artikull do të gjeni gjithçka që duhet të dini për këtë dietë të veçanta: nga shkaqet që sjellin probleme të lidhura me tiroiden, tek metodat...

Dieta sipas ADN-së. Çfarë duhet të dimë?

Një kompani e quajtur Digital Wellnes prezantoi një produkt të quajtur Plani Ushqimor sipas ADN-së. Ky plan duket i thjeshtë: ju regjistroheni online dhe pastaj ngarkoni të dhënat tuaja nga AncestryDNA ose 23andMe, dy shërbime që u prezantojnë njerëzve...

Dieta Banting: Si të humbim peshë shpejt dhe pa...

Nëse po mendoni të mbani një dietë për humbje peshe , ju ftojmë të  shikoni përfitimet e dietës Banting. Çfarë është dieta Banting? Ndryshe nga shumica e dietave për humbjen e peshës, dieta Banting ka një histori të gjatë,...

4 receta me ujë e limon për humbje peshe...

Uji me limon ndihmon për t’u dobësuar: ka efekte të dobishme dhe diuretike, pastron dhe është antioksidant dhe natyrshëm e gjejmë mes pijeve më të konsumuara në verë për shkak se zëvendëson lëngjet dhe kripërat minerale të humbura me...

5 kg më pak në muaj me dietën e...

Dieta e supermetabolizmit premton humbjen deri në 5 kg në një muaj: na besoni? Dhe ku konsiston ekzaktësisht? Zbulojini me ne përgjigjet! E krijuar nga nutricionistja amerikane Haylie Pomroy, dieta e supermetabolizmit parashikon një skemë ushqimore precize që bazohet...