Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: aplikacioni

Supë peshku. E gjitha familja do e dojë këtë...

Nuk ka më të shijshme sesa supa e peshkut! Dhe mos mendoni se është shumë e vështirë për t’u përgatitur. Përbërësit:  1 kokë salmoni 1 peshk merluc ose qefull 1-2 karota 1-2 kunguj 1 qepë 1 presh 2 degë...

Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar!

Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqimet e shumëngjyrëshme që forcojnë sistemin tuaj imunitar: Ushqimet në ngjyrë të kuqe, portokalli dhe të verdhë janë të pasura kryesisht...

Pra, ku duhet ta marrim kalciumin përveçse nga qumështi?

Marrja e sasisë ditore të kalciumit përmes qumështit, nuk është domosdoshmërisht zgjedhja më e mirë. Një gotë qumësht përmban mesatarisht 300 mg kalcium, megjithatë njerëzit e kanë të vështirë të absorbojnë kalciumin nga qumështi i lopës. Rekomandohet që të...

4 gjërat e pabesueshme që i ndodhin trupit tuaj...

Ngrënia e bajameve për hir të së vërtetës mund të shpëtojë jetën tuaj.  Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës zbuloi se konsumimi i ulët i bajameve rrit shanset për zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Ndër frutat e thata, bajamet...

Kroketa patatesh, të preferuarat tuaja!

Kroketa për t’u ndjerë si një koketë! Ato të kërcasin në gojë, por brenda  janë të buta dhe plot shije të mirë. E di që goja të shkoi lëng, prandaj mos u mendo dy herë. Shkarko falas aplikacionin SnapFood...

Magjia e frutave të detit dhe si ndikojnë ato...

Supë peshku, sallatë me fruta deti, miks krudosh, linguini me fruta deti, kallamarë, karkalec ose oktapod frite. Të jemi realistë, a mund t’i thotë dikush jo këtyre pjatave? (vetëm nëse ke dalë intolerant ndaj tyre). Ushqimet e detit rekomandohet...

Sot, stafetën e burger-ave e merr ai i fshatit!

Një burger fshati nuk është si burgerat e zakonshëm. Kale, djathë dhie dhe domatet e thara në vaj janë vetëm disa nga përbërësit e shijshëm të kësaj pjate, që vështirë se i reziston kush. Për ta shijuar, nën komoditetin...

Kombinimet fantastike që e shndërrojnë kosin e shtëpisë, në...

‘Aromal’ tani është pjesë e SnapFood! Ju mund të zbuloni të gjitha produktet që ofron menuja e larmishme dhe të porosisni nga kudo që ndodheni, përmes telefonit tuaj. SnapFood zgjerohet gjithnjë e më shumë, duke mbledhur pranë saj restorantet...

Çfarë duan të na tregojnë rrudhat sipër buzës

Zhvillimi i vijave të thella vertikale në buzën tuaj të sipërme është një dukuri e rregullt tek duhanpirësit. Edhe pse një tendencë e tillë është e pranishme me plakjen tonë në moshë, shkaku kryesor për linjat vertikale tek buzët...