Brusketa me brokoli, gjithnjë të mirëpritura në tryezë!

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
10 minuta
Koha gatimit
15 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
89
12 feta bukë për brusketa
2 domate
1/2 brokoli
150 gram gjizë
1/2 lëng limoni
Vaj ulliri
Kripë, piper

1.Në fillim zieni brokolin. 2.Ndërkohë në një tavë radhisni fetat e bukës dhe vendosini për t’i thekur. 3.Në një tas përzieni gjizën, vajin e ullirit, kripën (nëse gjiza është pa kripë) dhe pak piper. 4.Shtoni lëngun e limonit, domatet e prera në copa shumë të vogla dhe në fund brokolin e copëtuar. 5.Tani nxirrni bukën […]

1.Në fillim zieni brokolin.

2.Ndërkohë në një tavë radhisni fetat e bukës dhe vendosini për t’i thekur.

3.Në një tas përzieni gjizën, vajin e ullirit, kripën (nëse gjiza është pa kripë) dhe pak piper.

4.Shtoni lëngun e limonit, domatet e prera në copa shumë të vogla dhe në fund brokolin e copëtuar.

5.Tani nxirrni bukën nga furra dhe i lyeni sipër me mbushjen që përgatitët.

6.Brusketat janë gati.

7.Ju bëfshin mirë!

Komento