Sugjerojmë:

Biskotat me ҫokollatë më të mira që keni ngrënë ndonjëherë

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
1 gotë gjalpë i zbutur
1 gotë sheqer i bardhë
1 gotë sheqer kaf
2 vezë
2 lugë ҫaji ekstrakt vanilje
1 lugë ҫaji sodë buke
2 lugë ҫaji ujë i nxehtë
½ lugë ҫaji kripë
3 gota miell shumëpërdorimësh
2 gota copëza ҫokollate gjysmë të ëmbël
1 gotë arra të coptuara

Ngroheni furrën paraprakisht në 175 gradë.

Përzieni bashkë në një enë gjalpin, sheqerin e bardhë dhe kaf derisa të shndërrohet në një masë. Shtoni vezët duke i rrahur njërën pas tjetrës dhe më pas shtoni vaniljen.

Sodën e bukës treteni në ujin e nxehtë dhe shtojani masës së krijuar së bashku me kripën. Shtoni miellin, copëzat e ҫokollatës dhe arrat.

Me një lugë gjelle, hidheni masën në tavë (të payndyrosur) në madhësinë që i dëshironi biskotat.

Piqini për rreth 1- minuta derisa anët të kenë filluar të bëhen kafe.

Komento