20-30 min/ SA KOHË KE?

Biskota me fara luledielli, super të shijshme!

Biskota me fara luledielli, super të shijshme!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 6
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

  • 350 gram miell
  • ½ gotë me vaj ulliri
  • 1 e verdhë veze
  • 1 lugë kafe kripë
  • 2 lugë kafe sheqer
  • 100 gram fara luledielli
  • 1/5 gotë me ujë
  • 1 pako fryrës

Udhëzimet

1

Në një enë bashkoni miellin dhe fryrësin. Shtoni kripën, sheqerin, vajin dhe vezën. Punojeni mirë masën me duar.

2

Për ta punuar më mirë brumin shtoni ujë.

3

Punojeni sërish masën dhe më pas krijoni disa toptha të vegjël për biskotat.

4

Merrni një tavë dhe shtroni një letër kuzhine.

5

Biskotat pasi i keni formuar i kaloni në enën kur keni vendosur farat e lulediellit. Kështu veproni me të gjitha.

6

Në fund i fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë. Shijojini!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply