Vezë të pjekura të gjelbra

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
15 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
100 gr spinaq baby, i prerë në copa
4 lugë gjelle pesto të freskët
100 ml pana
1 lugë gjelle djathë gruyère të grirë hollë
4 vezë të mesme

Ngroheni furrën në 200 gradë. Përzieni së bashku spinaqin, peston, panën dhe kripedhe vendoseni në 2 tasa të cekët të përshtatshëm për furrë.

Spërkateni djathin sipër. Bëni 2 zgavra të cekëta në përzierje në secilin tas dhe thyeni një vezë në secilën zgavër.

Piqeni në furrë për 10-12 minuta derisa të bardhat të jenë mpiksur dhe të verdhat të jenë ende të lëngshme.

Komento