Ushqe fytyrën tënde! 6 përbërësit e kuzhinës që duhet të përdorni në lëkurën tuaj dhe arsyet përse

Neps.al herë pas here ju sjell maska me përbërës 100% natyralë që ju mund t’i aplikoni në lëkurën tuaj. Ato kanë veti të ndryshme, nga hidratimi, tek luftimi i akneve, skuqjes, apo shërimit të plagëve etj.

Sot ju rendisim 6 mënyra si mund të ushqeni lëkurën tuaj dhe arsyet përse:

Avokado

Promovon elasticitetin, i jep lëkurës minerale dhe vitamina.

Kosi

E bën fytyrën të shkëlqejë dhe shërben si një hidratues i mirë.

Mjalti

Ka antioksidantë që ndadalëson procesin e plakjes.

Tërshëra

Një pastrues natyral, shërben në vend të scrubit.

Banane

Është e pasur me kalium. Hidratues i shkëlqyer.

Kastraveci

Zbut lëkurën, e tërheq atë dhe zbeh poret./neps.al

Lini një koment