Kuzhinë

Test personaliteti/Zgjidh një frut dhe zbulo disa të vërteta rreth vetes

Thjesht zgjidhni një frut, nga lista e gjatë e frutave që ju vijnë ndërmend.

Kështu me siguri do të zbuloni rreth vetes disa gjëra që ndoshta nuk i keni ditur më parë:

Nëse keni zgjedhur:

Portokall

Image result for orangeNëse portokalli është fruti juaj i preferuar, jeni një person me durim dhe vullnet të madh. Punoni shumë  në mënyrë sistematike dhe të besueshme. Zgjidhni partnerin tuaj me kujdes. Dashuroni me gjithë zemër dhe nuk kërkoni sfida. Shmangni konfliktet me çdo kusht.

Mollë

Image result for apple fruitNëse molla është zgjedhja juaj, ju jeni ekstravagant, impulsiv dhe i hapur.  Ashtu si ka shumë lloje të mollëve, ju pëlqen të eksperimentoni dhe të provoni gjëra të ndryshme. Karizma dhe bujaria juaj i pëlqejnë partnerit.

Bananen

Image result for bananaNëse e doni bananen, ju jeni shumë të dashur, të mirë, të ngrohtë dhe miqësor jo vetëm për të dashurit tuaj, por për të gjithë ata që janë përreth jush. Jeni një shok mbresëlënës, edhe nëse herë pas here shprehni një mungesë të caktuar besimi. E doni partnerin tuaj në çdo mënyrë.  Ju do të gëzoni një marrëdhënie të mirë me të.

Arra e kokosit

Related imageJu jeni një person shumë i fortë dhe kokëfortë. Gjithashtu tentoni të mendoni shumë për gjërat dhe doni të jeni në një shoqëri të mirë. Sa i përket marrëdhënieve, ju jeni kryesisht të fokusuar tek inteligjenca. Një sfidë mendore është më e rëndësishme për ju.

Ananasi

Image result for pineappleJeni të shpejtë për të marrë vendime dhe akoma më shumë për të ndërmarrë veprime. Ju tentoni të jeni të vetë-mjaftueshëm, të sinqertë dhe të ndershëm në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Jeni në gjendje të përballeni me situata të vështira pa probleme. Nuk lejoni që problemet t’ju mundin, përkundrazi ju bëjnë të rriteni si person.

Papaja

Image result for papayaAshtu si ky frut, ndonjëherë ndjeheni të nënvlerësuar. Megjithatë, përpiqeni të kompensoni atë pasiguri me karakterin tuaj të guximshëm dhe aventuresk. Pavarësisht nga vështirësitë, gjithmonë i afroheni jetës me një buzëqeshje që tërheq njerëzit. Edhe nëse keni momente të vështira, do të bëni gjithçka për të arritur aty ku dëshironi. Ju jeni përgjithësisht në gjendje të mirë dhe kjo tërheq njerëz nga të gjitha anët.

Mango

Image result for mangoNëse fruti që keni zgjedhur është mango, ju jeni një person që duhet të merret parasysh. Keni pikëpamjet tuaja dhe shpesh hasni njerëz që nuk i kuptojnë ato. Ju dukeni pak të vështirë nga jashtë, por brenda  jeni krejtësisht ndryshe. Keni një personalitet shumë të ëmbël, të dashur dhe të mirë. Nuk shqetësoheni për atë që thonë të tjerët për ju.

Qershi

Related imageNëse qershia është fruti juaj i preferuar, jeta nuk është gjithmonë kaq e ëmbël për ty. Ju shpesh përballeni me ulje dhe ngritje, veçanërisht në punën tuaj. Ju keni një imagjinatë dhe kreativitet të madh, por kurrë nuk dini sesi të bëni maksimumin. Si një partner, ju jeni besnik dhe i dashur dhe ju pëlqen të kaloni kohë në shtëpi duke shijuar jetën familjare.

Luleshtrydhe

Image result for strawberry

Kjo tregon që ju jeni një person romantik. Ju jeni me një stil pak të vjetër, ju pëlqen të shkruani letra dhe të bëni takime të shumta para se të zgjidhni partnerin tuaj të radhës. Gjithashtu ju pëlqen të kushtoni këngë dhe të doni detajet.  Kjo është diçka e çmuar, veçanërisht në ditët e sotme.

You Might Also Like

19 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/10/2019 at 5:19 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  tinyurl.com
  23/11/2019 at 9:55 pm

  I’m now not sure the place you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time finding out much more or working out more.
  Thanks for fantastic info I was searching for this information for my mission.

 • Reply
  http://tinyurl.com/vb8qv65
  24/11/2019 at 9:42 am

  Greetings from Florida! I’m bored to death at work so I decided to browse your site on my
  iphone during lunch break. I really like the knowledge
  you provide here and can’t wait to take a look
  when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my cell phone ..

  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, superb blog!

 • Reply
  plenty of fish dating site
  26/11/2019 at 1:49 pm

  Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts
  and I will be waiting for your further post
  thanks once again.

 • Reply
  ps4 games
  05/12/2019 at 8:05 pm

  Hi, i think that i saw you visited my weblog thus i came to
  “return the favor”.I am attempting to find
  things to improve my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 • Reply
  quest bars cheap
  07/12/2019 at 1:59 pm

  I have read some good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.
  I surprise how a lot attempt you put to create one of these great informative website.

 • Reply
  quest bars cheap
  09/12/2019 at 12:58 pm

  Thanks for a marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you might be a great author.I will make sure
  to bookmark your blog and definitely will come back later in life.

  I want to encourage that you continue your great job, have a nice morning!

 • Reply
  quest bars cheap
  09/12/2019 at 4:57 pm

  Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could
  i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal.

  I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright
  clear concept

 • Reply
  ps4 games
  12/12/2019 at 8:07 pm

  Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely delighted I found it and I’ll be
  bookmarking and checking back often!

 • Reply
  coconut oil
  19/12/2019 at 9:56 am

  It’s going to be finish of mine day, however before ending I am reading this enormous piece
  of writing to improve my knowledge.

 • Reply
  http://sinnedbeyondhelp.tumblr.com/
  28/12/2019 at 6:11 am

  Hi to every one, it’s truly a good for me to visit this website, it includes precious Information.

 • Reply
  sling tv
  31/12/2019 at 1:24 pm

  Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your site,
  how can i subscribe for a blog site? The account aided
  me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of
  this your broadcast offered bright clear idea

 • Reply
  tinyurl.com
  02/01/2020 at 3:57 pm

  Hurrah! In the end I got a webpage from where I be able to really obtain helpful information regarding my study and knowledge.

 • Reply
  http://tinyurl.com/sling-tv-90590
  07/01/2020 at 4:18 pm

  Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your website is great, as well as the content!

 • Reply
  sling tv
  16/01/2020 at 11:14 pm

  Nice post. I was checking continuously this weblog and I am
  impressed! Very helpful information specially the remaining section :
  ) I take care of such information much. I used to be seeking this particular info for
  a long time. Thanks and good luck.

 • Reply
  sling tv
  19/01/2020 at 4:14 am

  Thanks for a marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you
  happen to be a great author.I will always bookmark your blog
  and will eventually come back someday. I want to encourage yourself to continue your great job, have a nice holiday
  weekend!

 • Reply
  sling tv best package 2020
  24/01/2020 at 7:26 pm

  Greate pieces. Keep writing such kind of information on your
  site. Im really impressed by it.
  Hey there, You’ve done an incredible job. I will definitely digg it and personally recommend to my friends.
  I am sure they will be benefited from this web site.

 • Reply
  Alcohol Rehabilitation Centers Near Me
  26/03/2020 at 11:44 pm

  Drug Treatment http://aaa-rehab.com Drug Rehab Centers Near Me http://aaa-rehab.com Substance Abuse Recovery
  http://aaa-rehab.com

 • Reply
  cbd oil that works 2020
  04/04/2020 at 11:23 am

  Right here is the right site for everyone who would like to understand this topic.
  You understand a whole lot its almost hard to argue with you
  (not that I actually would want to…HaHa).

  You definitely put a brand new spin on a subject that’s been discussed
  for ages. Wonderful stuff, just excellent!

 • Leave a Reply