Sot për mëngjes, kos me tërshërë dhe karota

1 gotë kos grek
1 lugë gjelle fara chia
2 lugë gjelle tërshërë
1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje
50 gram fruta të thata
1 karotë e grirë imët
Pak kripë

1.Në një enë shtoni kosin me tërshërën dhe e përzieni mirë.

2.Pastaj shtoni vaniljen, frutat e thata, kripën, karotën dhe farat chia.

3.Mëngjesi është gati!

Lini një koment