Si të shpëtoni përfundimisht nga kolla e thatë me këtë ilaç natyral

Xhinxheri ashtu sikurse mjalti ka veti inflamatore. Ai kuron në mënyrë të thjeshtë fytin tuaj të tharë dhe ndoshta të acaruar. Xhinxheri redukton inflamacionin dhe dhimbjen e fytit.

Image result for ginger

Kombinimi me qumështin e bën më potencial këtë shurup dhe gjithashtu do të ulë disi shijen e fortë të xhinxherit (pasi jo të gjithë e pëlqejnë).

Gjërat që do ju nevojiten:

  • 1 copë e vogël xhinxher
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 2 gota ujë

Udhëzime: 

  • Në një xhezve vendosni ujin për të zierë dhe ndërkohë shtoni xhinxherin. E lini të ziejë për disa minuta.
  • E fikni zjarrin dhe shërbejeni çajin në një filxhan. Shtojini sipër mjaltin teksa çaji është akoma i ngrohtë.

Pini një filxhan çaj si ky, dy herë në ditë dhe kolla e thatë do ju eliminohet brenda disa ditëve./neps.al 

Lini një koment