Si të rregulloni ngjyrën e lëkurës që keni marrë gjatë pushimeve? Ka një zgjidhje edhe për këtë

Nëse tanimë jeni kthyer nga pushimet,por nuk jeni të kënaqur me ngjyrën që keni marrë, jeni në artikullin e duhur.

Për shkak të mënyrës si jeni ekspozuar në diell, disa pjesë të trupit janë bërë më bronz e disa të tjera më pak.

Për të neutralizuar pikërisht këtë diferencë, që më së shumti vihet re tek pjesa e gjoksit, vitheve, bikinit apo tek këmbët, ju vjen në ndihmë një maskë farë e thjeshtë.

Çfarë ju nevojitet:

  • 1 lugë gjelle kos
  • 1 lugë gjelle tul domateje dhe lëngu i saj

Udhëzime:

  • I bashkoni të dyja në një enë, i përzieni mirë dhe më pas i aplikoni tek lëkura.
  • Pas 20 minutash e shpëlani lëkurën me ujë të bollshëm (mundësisht të ftohtë).Image result for tan the legs

Pse funksionon?

  • Domatja përmban acid nitrik që ndihmon në heqjen e ngjyrës që keni marrë gjatë plazhit, natyralisht.
  • Kosi luan rolin e një scrubi dhe balancon pH e lëkurës.
  • Ndajeni recetën e maskës edhe me miqtë tuaj!/neps.al 

Lini një koment