Si të luftoni rrudhat e ballit me këtë maskë 100% natyrale

Maska e mëposhtme do t’ju ndihmojë të eliminoni rrudhat shumë lehtë dhe është 100% natyrale!

Përbërësit:

  • 4 lugë gjelle vazelinë
  • 2 lugë gjelle mjaltë të pastër
  • 2 të verdha veze
  • 2 lugë të vajit të kokosit ose vaj ulliri ekstra të virgjër

 Përgatitja:

  • Vendosni vazelinë në një tenxhere me ujë të nxehtë dhe lëreni që të shkrihet. Më pas shtojini të verdhat e vezëve (pasi ti keni rrahur mirë).
  • Shtoni mjaltin dhe vajin. Nëse vendosni të përdorni vaj kokosi, ngroheni që të bëhet në formë të lëngshme. Trazoni të gjithë përbërësit mirë deri sa të merrni një përzierje homogjene.
  • Aplikojeni këtë përzierje direkt në lëkurën tuaj duke përdorur një furçë ose me gishta.
  • Lëreni lëkurën që të absorbojë lëndët ushqyese duke përdorur lëvizje të buta rrethore. Lëreni për 40 minuta dhe më vonë lani zonën ku keni aplikuar maskën.
  • Përsëriteni këtë proçes për një javë dhe do të vini re përmirësimet!

Lini një koment