Bukuri

Si ta përdorësh mollën për një maskë të mirë fytyre

Me ato mollët që ju ndodhen në kuzhinë, përpos mijëra recetave të shijshme që mund të përgatisni, duhet të eksperimentoni me disa maska efektive për fytyrën tuaj.

Molla përveçse një frut i pasur me vitamina dhe antioksidantë, ka aftësi t’i japë shkëlqim fytyrës suaj.

Çfarë ju duhet për këtë:

 • ½ mollë
 • 1 lugë gjelle qumësht

 

Image result for apples for face mask

Udhëzime:

 • Merrni mollën, qërojeni dhe e grini imët në një blender. Shtoni qumështin.
 • Pasi e keni përzierë mirë aplikojeni pastën në fytyrë dhe e lini të qendrojë aty për 15 minuta.
 • Më pas e shpëlani fytyrën me ujë të ngrohtë./neps.al 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  ปั้มไลค์
  04/12/2019 at 1:12 pm

  Like!! I blog frequently and I really thank you for your content. The article has truly peaked my interest.

 • Leave a Reply