Sugjerojmë:

Sallatë me ton dh eangjinare, perfekte për të shoqëruar vaktet tuaja

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
104
1 kavanoz angjinare, të kulluara dhe të prera
¼ filxhan kopër të freskët të copëtuar
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle lëng limoni
2 thelpinj hudhre, te grira
½ lugë çaji piper i zi i bluar
1 filxhan spinaq i freskët i grirë
1 kanaçe ton, e kulluar
1 spec i kuq, i grire

Në një tas të madh, përzieni koprën, angjinaret, vajin e ullirit, lëngun e limonit hudhrën dhe piperin e zi. Trazojini mirë së bashku dhe shtoni spinaqin, tonin dhe specin e kuq. Trazojini sërish dhe shërbejini.

Komento