Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: angjinare

Pulë me limon dhe zemra angjinaresh të konservuara

Ngrohni vajin në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Kur të nxehet, shtoni qepën dhe hudhrën, rregullojini me kripë dhe piper të zi të sapo bluar dhe gatuajini derisa të marrin ngjyrë të artë, rreth 4 minuta....