Sallatë me selino, karrota dhe qepë, fantastike për ju që e keni tepruar me ushqimin këto ditë

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
6 min
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
139
2 lugë vaj ulliri
2 lugë musht molle
Pak kripë dhe piper
1 lugë mjaltë
2 lugë qepë jeshile të prerë
2 gota selino të prera (kërcellët e brendshëm janë më të mirat që të mund të përdorni majat me gjethe)
2 filxhan djathi blu
1 filxhan karotë të prerë

1.Në një tas mesatar hidhni së bashku vaj ulliri, uthull, mjaltë, kripë dhe piper.

2.Në tas shtoni selino, karota dhe qepë të njoma në salcë dhe hidhini të kombinohen.

3.Sipër hidhni djathin blu të thërrmuar dhe përzijini.

4.Sallata është gati të shërbehet.

Komento