5-15 min/ Darka/ Kuzhinë/ RECETA/ SA KOHË KE?

Sallatë me lulelakër dhe speca, më e mira që mund të provoni sot!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 1 lulelakër me kokë të madhe
  • Proshutë 1/2 lbs, e skuqur e mesme në të freskët
  • 2 speca të kuq
  • 1 qepë e mesme, e prerë
  • 1 kupë djathë cheddar
  • Për salcën:
  • 1 filxhan majonezë
  • 2 lugë sheqer ose shurup panje për shije
  • 3 lugë uthull molle

Udhëzimet

1

Priteni proshutën në copa dhe skuqeni në një tigan të madh derisa të gatuhet plotësisht.

2

Thajeni në një peshqir letre deri sa të jetë e nevojshme që të largohet vaji i tepërt.

3

Pritini kokën e lulelakrës në copa të vogla me madhësi kafshimi, duke prerë majat e florezave dhe copëtojeni në copa të vogla.

4

Vendosni lulelakrën në një tas të madh dhe shtoni specat, qepën, proshutën dhe djathin.

5

Në një tas të vogël rrihni majonezën, sheqerin dhe uthullën derisa të formohet salca.

6

Hidheni sipër sallatës dhe përziejeni mirë që sallata të bëhët homogjene.

7

Shërbejeni menjëherë!

Nutrition

  • 292 Calories

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply