Sugjerojmë:

Recetën e kekut me miell orizi do t’jua kërkojnë të gjithë!

4 vezë të plota
650 ml qumësht i skremuar
200 gram miell orizi
100 gram gjalpë
½ e filxhanit të çajit me sheqer

1.Së pari, vendosini vezët dhe sheqerin në një tas.

2.Përziejini mirë derisa të dy përbërësit të jenë plotësisht të integruar.

3.Pastaj shtoni orizin, gjalpin e shkrirë dhe qumësht të skremuar. Përziejini vazhdimisht.

4.Vendoseni në furrë në 170 gradë për 30 minuta. Shijojeni!

Lini një koment