Sugjerojmë:

Pure karotash për fëmijë 4-6 muajsh

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
15 minuta
Sugjerohet për:
5 racione
Kalori:
3 karota të pastruara e të qëruara

Pritini karotat për së gjati dhe në forma gjysmë hëne, me trashësi 5 mm. Ziejini karotat në një tenxhere mbi nxehtësi mesatare për 10-12 minuta derisa të zbuten plotësisht.

 Bëjini pure karotat me 3–4 lugë ujë të valuar në një përpunues ushqimi ose duke përdorur një blender dore, derisa të jenë plotësisht kremoze.

Komento