Dreka/ RECETA

Pikante, por edhe e ëmbël. Kjo është pica me vezë që nuk duhet ta lini pa provuar!

Pikante, por edhe e ëmbël. Kjo është pica me vezë që nuk duhet ta lini pa provuar!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 2
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

  • 1 qepë të madhe
  • 1 lugë çaji kanellë
  • 1 lugë çaji spec i kuq pluhur
  • 2 thelpi hudhër
  • 6 vezë
  • ½ filxhan me djathë të bardhë
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • Kripë, piper

Udhëzimet

1

Parangrohni furrën në 200 gradë celsius.

2

Ndërkohë në një tigan skuqni qepën me vaj ulliri.

3

Prisni 4-5 minuta derisa të fishket qepa dhe shtoni kanellën, hudhrën, specin pluhur. I përzieni mirë, shtoni domatet, kripë dhe piper.

4

I lini edhe për 10 minuta të tjera në zjarr.

5

Ndërkohë merrni brumin e gatshëm dhe e hapni në një tavë. Nëse doni që brumin ta përgatisni vetë, atëherë kontrolloni për recetën në Neps.al

6

Futeni petën në furrë që të piqet për 12 minuta.

7

Tani e nxirrni dhe e ndani në 12 pjesë të vogla.

8

Shtroni sipër masën me domate që përgatitët.

9

Duke u orientuar me foton, thyeni tek pjesët më të mëdha vezët. Sipër i shtoni edhe pak djathë të bardhë.

10

Tani e fusni përsëri në furrë për 10 minuta të tjera, ose derisa ta shikoni që vezët janë mpiksur.

11

Pica shijohet e ngrohtë. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply