Arkiva e etiketave: Pikante

Cila është mënyra më e mirë për të qetësuar...

Ai speci djegës që hëngre rezultoi më pikant nga cc’kishe parashikuar? Ule atë gotën me ujë sepse nuk do të ndryshojë asgjë. Ja cilat janë mënyrat më të mira për të qetësuar menjëherë gojën pas konsumimit të një ushqimi...

Pikante, por edhe e ëmbël. Kjo është pica me...

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius. 2.Ndërkohë në një tigan skuqni qepën me vaj ulliri. 3.Prisni 4-5 minuta derisa të fishket qepa dhe shtoni kanellën, hudhrën, specin pluhur. I përzieni mirë, shtoni domatet, kripë dhe piper. 4.I lini edhe...