Për mëngjes të shëndetshëm: Vezë me spinaq dhe proshutë

2 vezë
Spinaq
Proshutë

1.Së pari lajmë mirë spinaqin dhe e grijmë.
2.Në një tigan me vaj hedhim vezët.
3.Shtojmë spinaqin dhe proshutën dhe i lemë të gatuhen për 2-3 minuta nga të dyja anët.
4.I heqim nga zjarri dhe i shërbejmë.

Lini një koment