Për 15 minuta është gati, supë me domate dhe perime të stinës!

2 domate
Borzilok të freskët
Perime sipas dëshirës
2 thelpinj hudhra
Uthull
Kripë dhe piper sipas dëshirës

1.Pasi t’i keni larë mirë vendosini të gjithë përbërësit në një blender.
2.Grijini mirë deri sa të jetë përfituar një masë kremi.
3.Transferojeni kremin nga blenderi në një tigan të madh dhe zijeni mbi ngrohje të ulët për 10 minuta.
4.Kjo supë e shpejtë dhe e lehtë e domates është e shijshme edhe nxehtë edhe e ftohtë.
5.Pasi të keni mbaruar lereni të ftohet dhe shërbejeni me borzilok.

Lini një koment