Sugjerojmë:

Pasta në furrë me salmon dhe pesto, pjata ideale për drekën e sotme

500 gr pene
400 gr salmon
1 limon i lëngshëm
190 gr pesto jeshile
250 gr domate qershi
100 gr qepë jeshile
125 gr mocarela me pak yndyrë

1.Ngrohni furrën në 200 ° C.
2.Ziejeni makaronat për 5 minuta. Kullojini dhe rezervoni 100 ml ujë gatimi.
3.Ndërkohë, në një enë përzieni salmonin, lëngun e limonit, peston (ruani dy lugë) domatet dhe gjysmën e qepëve.
4.Përzieni makaronat me ujin e rezervuar në enë dhe shtoni salcën e përgatitur.
5.Shtoni sipër mocarelën e grirë me qepët e mbetura dhe piqni për 25 minuta deri sa të marrin ngjyrë të artë.

Lini një koment