20-30 min/ Dreka/ Kuzhinë/ Kuzhinë mesdhetare/ RECETA/ SA KOHË KE?

Pasta me salcë avokado dhe misër për një drekë të mrekullueshme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

 • 500 gram pasta
 • 2 avokado të qëruar
 • 2 thelpinj hudhre
 • Gjysmë gote borzilok të freskët
 • Dy lugë gjelle lëng limoni
 • Vaj ulliri
 • 200 gram domate të vogla
 • Misër i zier
 • Kripë
 • Piper i zi

Udhëzimet

1

Si fillim vëmë ujin të vlojë për makaronat.

2

Pasi uji të ketë valuar vemë makaronat të ziejnë.

3

Marrim përbërësit që të përgatitim salcën me avokado.

4

Në një blender hedhim avokadon, hudhrën, borzilokun, lëngun e limonit, kripën dhe piperin.

5

Gjatë procesit të përzierjes shtojmë ngadalë vajin e ullirit.

6

Pasi të kemi kulluar pastat u shtojmë salcën e përgatitur bashkë me domatet e vogla dhe misrin.

7

Shërbejini të ngrohta.

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  03/06/2020 at 7:44 am

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  ทิชชู่เปียกแอลกอฮอล์
  03/06/2020 at 7:45 am

  I really like and appreciate your blog post.

 • Reply
  กรองหน้ากากอนามัย
  03/06/2020 at 7:46 am

  A big thank you for your article.

 • Reply
  เบอร์สวย
  07/06/2020 at 11:07 pm

  Hi there, after reading this amazing paragraph i am as well delighted to share my knowledge here with friends.

 • Leave a Reply