Dreka/ RECETA

Oriz me salsiçe dhe kërpudha

Oriz me salsiçe dhe kërpudha

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 50 minuta

Një pjatë e shijshme, e pasur në përbërës dhe me shije shumë të veçantë. Le të shohim së bashku si përgatitet:

Ingredientët

  • 320 gr oriz
  • 200 gr salsiçe
  • Një qepë
  • 200 gr kërpudha të freskëta chiodini
  • 200 gr tul domatesh
  • Një gotë verë e bardhë
  • 1 litër brodo
  • 4 lugë vaj
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Skuqni qepën e grirë me një lugë vaj. Më pas gjysmën e saj hidheni në një tenxhere. Merrni salsiçet, hiquni lëkurën dhe shtypini me pirun. Shtojeni te qepa në tenxhere.

2

Shtoni më pas kërpudhat chiodini të pastruara e të prera. Shtoni kripë, piper dhe gjysmën e verës. Lëreni të avullojë. Shtoni tulin e domateve dhe lëreni për 15 minuta.

3

Në tenxheren me qepën e mbetur, kaurdisni orizin dhe shtoni verën e mbetur. Prisni të avullojë vera dhe shtoni pak nga pak nga bordoja e nxehtë. Pak para se të jetë i zier plotësisht, shtoni salcën e përgatitur.

4

Mund ta servirni me pak djathë dhe majdanoz të grirë.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply