Sugjerojmë:

Nuk është magji! Brumë për pizza me vetëm 2 përbërës

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
1 ½ gotë miell që fryhet vetë, plus pak për punimin
1 gotë kos grek
Spraj gatimi

Nëse i dashuron pizza-t e bëra në shtëpi, por të mundon zënia e brumit, atëherë kjo recetë është fiks për ty. Në vetëm pak minuta dhe me vetëm 2 përbërës, do t shijoni një super pizza.

Përzieni miellin që fryhet vetë me kosin grek në një tas të madh. Transferojeni në sipërfaqen ku do e punoni ku keni spërkatur paraprakisht pak miell. Punoni brumin për 8-10 minuta duke shtuar me sy pak miell sipas nevojës që të mos bëhet shumë i  ngjitshëm.

Lyeni tavën me spraj për gatim dhe përhapeni brumin cep më cep.

Pasi të keni  vendosur përbërësit sipas dëshirës, futeni në furrë të ngrohur paraprakisht me temperaturë 260 gradë. Temperatura e lartë është sekreti për koren krokante dhe bazën e pjekur siҫ duhet.

Komento