Një mëngjes plot proteina nis me një omëletë me salmon

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
5 min
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
339
6 vezë
150 gr salmon të tymosur
150 ml ajkë
Kripë
Piper i zi
2 lugë gjelle vaj
2 lugë kopër

1.Hidhni vezët në një tas, rrihini mirë, shtojuni kripë e piper e më pas edhe ajkën për gatim.

2.Përzierjen hidheni në tigan dhe piqeni.

3.Pasi omëleta është pjekur shtroni pak salmon mbi të.

4.Hidhni sipër koprën e grirë dhe paloseni omëletën.

Komento