Arkiva e etiketave: omelete

Një mëngjes plot proteina nis me një omëletë me...

1.Hidhni vezët në një tas, rrihini mirë, shtojuni kripë e piper e më pas edhe ajkën për gatim. 2.Përzierjen hidheni në tigan dhe piqeni. 3.Pasi omëleta është pjekur shtroni pak salmon mbi të. 4.Hidhni sipër koprën e grirë dhe...

Omëletë me domate dhe erëza për mëngjesin

1.Nxehni vajin në një tigan pastaj gatuani domatet të prera anash derisa të fillojnë të zbuten. Ndërkohë, rrihni vezët me barishtet dhe shumë piper të zi të sapo bluar në një tas të vogël.2.Hiqini domatet nga tigani dhe vendosini...

Një omëletë me brokoli për një super mëngjes

1.Ngroheni furrën dhe vendosni një tigan të madh. 2.Vendosni brokolin në tigan dhe shtoni pak ujë. 3.Ulni pak nxehtësinë dhe lëreni të vlojë. 4.Në një tas të madh, hidhni vezët, qumësht, kripë dhe piper. 5.Shtojini tek brokoli i gatuar,...

Omëletë me brokoli dhe ullinj për të nisur ditën...

1.Ngroheni furrën dhe vendosni një tigan të madh. 2.Vendosni brokolin në tigan dhe shtoni pak ujë. 3.Ulni pak nxehtësinë dhe lëreni të vlojë. 4.Në një tas të madh, hidhni vezët, qumësht, kripë dhe piper. 5.Shtojini tek brokoli i gatuar,...

Omëletë me domate qershi për mëngjes plot shije

1.Pritini domatet përgjysmë në një dërrasë për prerje. 2.Gjithashtu prisni hollë edhe borzilokun dhe lëreni mënjanë. 3.Shtoni vezët në një enë sëbashku me pak kripë dhe piper të zi dhe rrihini për pak minuta. 4.Vendosni një tigan në zjarr...