Bukuri

Në kuzhinë do të gjeni përbërësit perfekt për maskën e mbrëmjes!

Kuzhina juaj është vendi perfekt për të gjetur përbërësit e për tu kujdesur për veten.

Receta që ju prezantojmë më poshtë nuk përmban vezë ose ndonjë produkt tjetër që mund ta bëjë të parehatshme aplikimin në lëkurë.

Çfarë ju duhet:

  • 1/4 avokado
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri

Related image

Udhëzime:

  • Në një tas të vogël shtypni avokadon me një pirun.
  • I shtoni vajin e ullirit dhe aplikojeni maskën në fytyrën tuaj.
  • Avokado do të hidratojë lëkurën ndërkohë që vaji i ullirit është përfekt për lëkurën e thatë. Mos harroni se avokado zbeh njollat e shkaktuara nga dielli dhe e bën lëkurën të duket më e re. Duhet ta provoni vajza!/neps.al

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply