LAJME/ Në kërkim të ...

Në kërkim të: Peshkut më të mirë në Tiranë!

Ka një arsye përse jemi të gjithë ndjekës të Neps.al: Na pëlqen ushqimi i mirë, apo jo?!
Por përveçse ta gatuajmë atë me recetat që stafi ynë sjell çdo ditë, përse të mos braktisim herë pas here tenxheret e tiganët dhe ta shijojmë diku tjetër një ushqim të shijshëm, të përgatitur nga profesionistët e vërtetë?

Ndaj Neps.al, çdo javë do të jetë në kërkim të ushqimeve më të mira në Tiranën tonë të dashur, në një guidë për të provuar çdo gjë të shijshme që kryeqyteti ka për të na ofruar!

Sot jemi në kërkim të…. Peshkut më të mirë në Tiranë!

Peshku ka acide të larta yndyrore të omega-3, të cilat zvogëlojnë inflamacionin, mbrojnë zemrën dhe shmangin sëmundjet kronike. Vitamina D që gjendet tek to, ju ndihmon për një gjumë të shëndetshëm. Proteinat e peshkut na ndihmojnë të kemi linja elegante dhe muskuj të fortë. Peshku ka një shije të mirë dhe konsiderohet absolutisht si një superushqim, duke mposhtur bindshëm mishin e kuq. Atëherë ku mundemi të konsumojmë një peshk të mirë dhe të freskët?

Restorant Kapiten Mir Zoti 

Nëse shkon tek “Mir Zoti”, një opsion është levreku i furrës me perime. Kungujt, patatet, ullinjtë, specat e pjekur së bashku me peshkun janë një ndër kombinimet më të mira për trupin dhe mendjen tuaj. Mos harroni se levreku është 1 ndër peshqit më të shijshëm që rritet në detet tona.

Por prisni sepse pjesa më e bukur nuk ka ardhur akoma.

Sugjerimi i Neps.al kur vjen puna për të shijuar miks krudosh është 1 dhe vetëm: Restorant “Kapiten Mir Zoti”! Krudot janë pika e fortë e këtij restoranti prandaj nëse ju ka shkuar mendja për një pjatë të tillë, tani e dini se mund ta konsumoni të freskët e pa merak.

Rozafa 

Sapo afrohesh tek restoranti që gjendet tek “Myslym Shyri” është e pamundur të mos tundohesh nga aroma e parezistueshme e kocës apo levrekut të skarës, karkalecave të detit apo açukeve. Peshku i “Rozafës” gjuhet në zonën e Lezhës dhe Shëngjinit.

Që në hyrje qendron një vitrinë-frigorifer ku mund të njiheni me të gjitha llojet e pafundme të peshqve që ofron restoranti. Madje Rozafa ofron mundësinë që ta blesh të freskët e ta gatuash në shtëpi.

Për më shumë informacion rreth “Rozafës” lexo këtu 

Mos harro se peshkun e “Rozafës” mund ta porosisësh edhe nga telefoni nëse ke shkarkuar SnapFood. 

Fishop Tirana

Tek “Fish Shop” do të mundeni të shijoni një shumëllojshmëri peshqish të cilët janë absolutisht të freskët. E veçanta qendron tek peshqit e mëdhenj, të cilët janë fantastik për t’u shijuar në tava, si fileto apo në qofte.

View this post on Instagram

#freshfish #seafood @fishop_tirana

A post shared by Fishop Tirana (@fishop_tirana) on

Ja për shembull si ky në foto. Nuk është vetëm për të qendruar në vitrinën frigoriferike. Eshtë aty, për ty!

“Pata Negra” 

Nëse doni të shijoni një peshk të egër zgjidh “Pata Negra”.  Jo për gjë po, a i thuhet jo këtij kocit të freskët?

Specialitete të tjera të këtij restoranti janë edhe astricet,vongolet, kallamarët, skampi, oktapodi, karkaleci tigër, karkaleci ola etj.

Ndërsa për të gjithë ju që pëlqeni merlucin, “Pata Negra” jua servir në një tavë shumëngjyrëshe, pasi ka brenda perimet tuaja të preferuara.

Grepi i Artë

I njohur prej kohësh për cilësinë e peshkut që ofron, tek “Grepi i artë” Neps.al të sugjeron peshkun e shijshëm barbun.

Fotografia e Grepi i Artë

Por padyshim edhe kallamarët friturë do të ishin një zgjedhje dhe zgjidhje e mençur, për të dalë sa më i kënaqur dhe i plotësuar nga ky restorant.

Fotografia e Grepi i Artë/neps.al 

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  animal porn
  18/09/2019 at 4:22 pm

  google buy hacklink animal porn anal porn sex

 • Reply
  google buy hacklink
  19/09/2019 at 4:56 pm

  hacklink buy anal porn sex animal porn child

 • Reply
  animal porn
  20/09/2019 at 2:03 pm

  hacklink buy anal porn sex animal porn child

 • Leave a Reply