Sugjerojmë:

Muffins me copëza ҫokollate

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
45 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
2 filxhanë miell për të gjitha përdorimet
1 lugë kripë
1 lugë pluhur pjekje
1/2 lugë sode buke
1/2 filxhan gjalpë, i zbutur
1/2 filxhan sheqer pluhur
1/4 filxhan sheqer kaf
1 vezë e madhe
1 lugë ekstrakt i pastër vanilje
1 filxhan qumësht
1 filxhan copa çokollate

Ngroheni furrën në 180 gradë dhe në tavën për muffins, vendosni letrat mbështjellëse. Në një tas të madh, përzieni miellin, kripën, pluhurin për pjekje dhe sodën e bukës.

    Në një enë tjetër të madhe, duke përdorur një mikser dore, rrihni gjalpin dhe sheqernat së bashku derisa të bëhen një masë e fryrë.

Shtoni vezën dhe rrihni derisa të bashkohen, më pas shtoni vaniljen. Shtoni gjysmën e përbërësve të thatë në përbërësit e lagësht dhe përziejini derisa të kombinohen, më pas shtoni qumështin dhe përziejini derisa të bashkohen. Shtoni në të përbërësit e mbetur të thatë dhe përziejini derisa të kombinohen, më pas hidhni copat e çokollatës.

    Ndani brumin në mënyrë të barabartë midis shtresave të kifleve dhe piqini derisa një kruajtëse dhëmbësh e futur në mes të dalë e pastër, 20 deri në 23 minuta.

Komento