Mos i injoroni! Këto janë 5 sinjalet që tregojnë se trupi juaj po vuan

Çdo ndryshim që ndodh në trupin tonë, është një sinjal për mirë ose keq, që meriton vëmendjen e duhur. Nëse i kapni gjërat në kohë, është shumë më e thjeshtë edhe për t’i kuruar ato. Ju hahen shumë gjëra të kripura? Me sheqer? Flokë të hollë dhe thonj të dobët?

Të gjitha këto e kanë një shpejgim.

Neps.al ju rendit më poshtë disa nga shenjat më kryesore:

Dëshira për ushqime të kripura
Ky është një tregues i fortë se ekziston një lloj infeksioni në sistemin urinar.

Dëshirat për ushqime me sheqer
Shkaktohet ndoshta nga një stres emocional dhe trupi juaj është në nevojë për glukozë. Merrni një lugë çaji mjaltë ose konsumoni pak çokollatë të errët.

Dëshira për ushqime të papërpunuara
Kjo mund të jetë një shenjë e problemeve të mëlçisë ose stomakut.

Dëshira për ushqime të hidhura
Trupi juaj kërkon për këto produkte pasi ato janë vendimtare për funksionin e mëlçisë dhe të fshikëzës së tëmthit. Shtoni kastravec dhe limon në ushqimin tuaj të përditshëm.

Dëshirat për ushqim deti
Tregon se trupi juaj ka nevojë për jod.

Lëkurë të thatë
Lëkura e thatë tregon mungesën e vitaminës E. Përpiquni të konsumoni më shumë arra dhe peshk./neps.al 

Lini një koment