Mollë të pjekura, mënyra e shëndetshme për të ëmbëlsuar ditën

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
60 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:

Ngrohni furrën në 170 gradë .

Pritini mollët në gjysmë rreth mesit. Hiqni bërthamën dhe farat me një lugë të vogël ose thikë. Vendosni mollët në një enë pjekjeje.

Në një tas të vogël bashkojmë sheqerin kaf, gjalpin, kanellën dhe arrëmyshkun. Hidheni këtë përzierje me lugë në qendrat e gjysmave të mollës. Hidhni ujë ose lëng molle në enën e pjekjes.

Piqni mollët për 30 deri në 45 minuta, ose derisa mollët të zbuten kur shpohen me majën e një thike të mprehtë.

Shërbejeni të ngrohtë me akullore, krem ​​pana ose kos të thjeshtë ose vanilje dhe pak shurup panje.

Komento