Mjafton 1 gotë ujë në stomak bosh për të marrë këto 11 përfitime shëndetësore!

Shumë persona mund të na e kenë thënë diçka të tillë, por nuk ia kemi vënë veshin. E vërteta është se 1 gotë ujë i ngrohtë/ i vakët në mëngjes apo para se të flemë gjumë, është një ritual i domosdoshëm.

Ajo realizohet thjesht, shpejt dhe nuk ka nevojë për shtojca si xhinxher ose si lëng limoni (varësisht dëshirës edhe mund t’ia shtoni).

Thjesht uji i ngrohtë ju siguron përfimet më poshtë:

 1. Nxjerr toksinat e dëmshme jashtë trupit tuaj
 2. Rigjeneron qelizat
 3. I jep lëkurës suaj elasticitet
 4. Parandalon rrudhat në faqet tuaja
 5. I jep lëkurës në tërësi shkëlqim dhe jetë
 6. Ju ndihmon të shkrini dhjamin, sidomos në zonën e barkut.
 7. Përmirëson tretjen
 8. Çliron stresin
 9. Detoksikon trupin
 10. Përmirëson qarkullimin e gjakut
 11. Ju çliron nga sekrecionet nazale

Lini një koment