Maska me patate që ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe rrit elasticitetin e saj

Kjo paketë për fytyrën ndihmon në hidratimin e lëkurës, ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe rrit elasticitetin e saj.

Ka vetëm dy përbërës dhe kostoja është minimale.

Provoje dhe ndaj rezultatet e tua me ne!

Përbërësit

  • 1 patate mesatare
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
    Related image

Udhëzime:

  • Pataten e fruloni mirë, kullojeni dhe merri lëngun.
  • Në një enë përzieni lëngun e patates me vajin e ullirit.
  • Masazhojeni fytyrën me këtë përzierje për 2-3 minuta dhe lëreni të thahet në mënyrë që lëkura të thithë lëndët ushqyese.
  • Pas 15-20 minutash, e shpëlani me ujë të bollshëm.
  • Përsëriteni 2-3 herë në javë./neps.al 

Lini një koment