Sugjerojmë:

Luleshtrydhe të ҫmendura, ëmbëlsira super e veҫantë italiane

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
¼ gotë uthulll balsamike cilësore
2 lugë gjelle sheqer
1 lugë ҫaji piper i sapobluar
1 kg luleshtrydhe
300 gr ҫokollatë e zezë e grirë

Në një tas, përzieni së bashku uthullën balsamike, sheqerin dhe piperin. Shtoni luleshtrydhet dhe trazojini që të mbulohen plotësisht. Lërini në frigorifer që të marinohen për rreth 10 minuta. Hidhini përsipër ҫokollatën e grirë.

Komento