Shëndet

Lufto stresin dhe ankthin me lëngun e këtij fruti të famshëm!

Portokajt njihen që janë të pasura me vitaminë C dhe kjo mund të ndihmojë njerëzit të menaxhojnë stresin e tyre në mënyrë efektive. Vitamina C e bën këtë pjesërisht duke ulur nivelin e hormoneve të stresit si kortizoli.

Kështu, nëse pirja e lëngut të portokallit është tashmë pjesë e rutinës suaj të mëngjesit (por jo vetëm), jeni në rrugë të mbarë!

15 Effortless Ways to Relieve Stress

Bonus:

Një metodë tjetër që lufton stresin është edhe larja e enëve!

15 Effortless Ways to Relieve Stress

Mos e beso po deshe, por kur përqendroheni tek era e detergjentit, uji i ngrohtë dhe ndjesia që ju japin enët, ulni nivelin e nervozizmit me 27%. Kështu që nese ndiheni të stresuar, shko njëherë në kuzhinë. Ku i dihet? Ndoshta dikush të ka bërë një surprizë të bukur…!/neps.al

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    ปั้มไลค์
    15/01/2020 at 3:15 pm

    Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

  • Leave a Reply