Bukuri

Lufto rrudhat falë kësaj super maske me pjepër!

Një ndër frutat që më siguri po blini shumë këto kohë, përpos shalqirit është edhe pjepri.

A e dini se pjepri është i pasur me vitaminë A, B dhe C? Këto elemente janë fantastike për një maskë antirrudhë.

Çfarë ju duhet? 

5-6 feta të holla pjepri

 

Related image

Udhëzime:

 • Lani mirë fytyrën dhe pas kësaj vendoni në fytyrën tuaj fetat e pjeprit.
 • Mbulojeni tërësisht dhe i mbani përreth 15-20 minuta. Këshillohet që gjatë kësaj kohe të qendroni shtrirë.
 • Në fund i hidhni fetat e pjeprit dhe shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Kjo maskë mund të bëhet nga të gjitha grupmoshat, gratë dhe burrat. Për rezultate të mira këshillohet të aplikohet dy herë në javë./neps.al 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Brad Roser
  04/07/2019 at 5:26 pm

  I’ve been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this info So i am happy to convey that I’ve an incredibly good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make certain to do not forget this web site and give it a glance regularly.

 • Leave a Reply