Sugjerojmë:

Lëng me lakër të kuqe dhe finok, antioksidant dhe antitumoral i shkëlqyer

Është një perime shumë e lirë në çmim, por shumë e pasur në vitamina. Po flasim për lakrën e kuqe. Për të shijuar benefitet e saj, ju prezantojmë me një recetë ku kombinimi me finokun e bën të shijshëm dhe mund t’i shtoni edhe një dardhë, disa pika limoni e kanellë.

Përbërësit:

  • ¼ lakër e kuqe
  • 1 dardhë
  • Gjysmë finoku
  • Disa pika limon
  • Pak kanellë

Përgatitja:

  • Lani lakrën e kuqe dhe priteni në copa jo shumë të mëdha.
  • Prisni dardhën dhe hiqini pjesët e mesit.
  • Prisni finokun dhe bashkojeni me disa pika limon e pak kanellë.
  • Centrifugojini të gjitha, por jo për shumë gjatë.

Lini një koment