Arkiva e etiketave: antioksidant

10 ushqimet që i kanë antioksidantët me shumicë

Ka studime të ndryshme shkencore që nxjerrin në pah benefitet e antioksidantëve për shëndetin e organizmit. “Bëhet fjalë për molekula”, shpjegon doktoreshë Sonia Croci, biologe nutricioniste, “me të cilat janë veçanërisht të pasura frutat, perimet dhe jo vetëm. Parandalojnë...

Lëng me lakër të kuqe dhe finok, antioksidant dhe...

Është një perime shumë e lirë në çmim, por shumë e pasur në vitamina. Po flasim për lakrën e kuqe. Për të shijuar benefitet e saj, ju prezantojmë me një recetë ku kombinimi me finokun e bën të shijshëm...