Largoni toksinat e trupit me këtë smoothie 5-minutëshe

Kjo smoothie është shumë e thjeshtë në përgatitje, por për shëndetin tuaj është ABC-ja (nëse më kuptoni për çfarë e kam fjalën).

Ajo çka duhet të bëni është të miksoni, të ngrini, të përzieni dhe ta pini. Receta e kësaj smoothie e ndihmon trupin për të nxjerrë jashtë toksinat e dëmshme sidomos nga organet vitale të trupit.

things required

Çfarë ju duhet:

  • 1 mollë e qëruar dhe e prerë në kubikë të vegjël
  • 1 karotë e qëruar
  • ½ kastravec në kubikë
  • ½ rrepë (e ndarë në copa të vogla)
  • ½ lugë çaji xhinxher pluhur

Udhëzime mbi përgatitjen:

  • Në një blender do të bashkoni të gjithë përbërësit.
  • I përzieni për pak sekonda dhe pasi të keni krijuar një masë homogjene, kalojeni smoothien në një gotë.abc

Kjo smoothie rrit përqendrimin, përmirëson cilësinë e lëkurës dhe ndihmon në reduktimin e pikave të zeza. Duke qenë se ka antioksidantë ngadalëson plakjen e qelizave dhe forcon sistemin imunitar./neps.al 

Lini një koment